OFFICERS:

Moderator:  Lisa Webb (2023)

Vice-Moderator:  Sallie Cross

Clerk:  Karen Hamlett

Treasurer:  Richard Cross

Asst. Treasurer:  Elaine Yeatts

Trustee:  John Mizell (2024)

Trustee:  Randy Scott (2023)

Trustee:  Deb Loftis (2024)

COMMISSIONS:

ADULT EDUCATION

CHAIR:  Chris Baker  (2024)

Charlotte Fennell (2022)

Richard Vinson (2022)

Jane McNeil (2023)

VACANT

VACANT

CHILDREN

Chair:

Marie Henderson (2022)

Cindy Blakley (2022)

Lloyd Jewell (2023)

Amy Britton (2024)

Kim Crowley (2024)

FELLOWSHIP

Chair:

Marilyn Fishel (2022)

Jane Moody (2022)

Mike Everhart (2022)

Linda Welch (2022)

Amy Flora (2023)

Kara Ditto (2023)

MISSIONS

CHAIR:  Judy Bailey (2022)

Jane Moody (2022)

Karen Hudson (2024)

Cheryl Crawford (2022)

Barbara Smith (2023)

Bob Wynne (2024)

Ellen Burhans (2024)

OUTREACH

CHAIR:

Sandy Morrison (2022)

Jennifer Dickerson (2023)

Al Canary (2023)

Ron Gotschalk (2023)

Ken Cossaboon (2023)

PERSONNEL

Kevin Corn, Chair (2022)

Marie Henderson (2022)

Donna Mynes (2022)

Meredith Childs (2023)

Stephanie Hamilton (2024)

Lynn Clayton (2024)

PROPERTIES

Paul Brockwell, Chair (2023)

Archie Yeatts (2022)

Jeff Walton (2023)

Bradon Childs (2023)

Colin Bedell (2023)

Sallie Cross (2024)

Jesse Kent (2024)

STEWARDSHIP*

CHAIR:

Chad Hudson (2022)

Jane Rothrock (2022)

Davis Smith (2022)

Wayne Whitlock (2022)

Mike Everhart (2023)

Colin Bedell (2024)

*Stewardship Ex-Officio

Richard Cross, ex-officio

Becky Dixon, ex-officio

Tina Webb, ex-officio

Elaine Yeatts, ex-officio

WORSHIP

Faith Dickerson, Chair (2022)

Don Hill (2022)

Ellen Burhans (2023)

Lara Pugh (2023)

Charlotte Fennell (2023)

Linda Savelle (2024)

YOUTH

Ellen Jewell (2022)

Jennifer Dickerson (2022)

Kevin Corn (2022)

Faith Walker (2022)

Katelynn Rogers (2023)

Mike Hamilton (2024)

NOMINATING COMMITTEE

Sallie Cross - Chair

Barbara Sadtler (2022)

________________________

________________________

________________________

________________________